Laminátové podlahy EGGER se dlouhodobě těší velké oblibě. Kromě příznivé ceny, jednoduchosti a rychlosti pokládky si své místo na slunci vysloužily především tím, že dokážou věrně imitovat vzhled například dřeva, mramoru, korku, kamene či kovu – a to prakticky v jakékoliv barvě či vzoru. Kolekce EGGER pro roky 2018-2020 je toho jen důkazem. Patentovaný systém pokládky Just click! EGGER umožňuje snadnou instalaci.

Kolekce je rozdělena do osmi kategorií, které vyhoví požadavkům každého zákazníka, a to i díky pěti různým povrchům.


Přehled kolekcí laminátových podlah EGGER

EGGER CLASSIC - klasický formát lamel     

CLASSIC - klasický formát lamel

Formát laminátových podlah EGGER Classic vyzdvihuje zásluhou počtu dekorů dokonale sladěné detaily a skutečný životní pocit u každého interiéru.
Kolekce:
Classic 31
Classic 32
Classic 33

Egger classicEGGER MEDIUM - štíhlý formát dřevěných parket     

MEDIUM - štíhlý formát dřevěných parket

Laminátové podlahy EGGER Medium podtrhují hlavně osvědčené rysy dřevěných prken. Štíhlé palubky dodávají interiéru elegantnci, autenticitu a útulnost.
Kolekce:
Medium 32

Egger mediumEGGER LONG - dlouhý formát lamel     

LONG - dlouhý formát lamel

Ve formátu EGGER Long se vyrábí autentické dřevěné dekory. Tento formát laminátových podlah se hodí do architektonických a velkoplošných prostorů.
Kolekce: Long 32

Egger longEGGER KINGSIZE – velký formát


KINGSIZE – velký formát

Laminátová podlaha EGGER Kingsize upoutá pozornost svou velikostí. Dekory ve velkém formátu rozvíjejí svoji přirozenou krásu a šetří čas při pokládce.
Kolekce: Kingsize 32

Egger kingsizeEGGER LARGE - široký formát palubek
     
LARGE - široký formát palubek

Laminátové podlahy EGGER Large poskytnou vašemu interiéru nové rozměry. U tohoto formátu se prosazují selské dekory.
Kolekce: Large 32
      
Egger large

Jak vlastně laminátová podlaha vypadá?

Jejím základem je nosná HDF deska, na ní fotografie nebo přímý potisk dekoru, to vše bezpečně uložené pod ochrannou vrchní vrstvou, které se říká overlay. Pokládá se plovoucím způsobem. Pro zákazníka to znamená snadnou a rychlou pokládku, kterou může, ale samozřejmě nemusí provést sám. Podkladem může být nivelace, anhydrit, beton či OSB desky, vždy je ale potřeba dodržet dilatační spáry. Ty se poté zakryjí soklovými a přechodovými lištami. Mnoho kutilů už to sice zvládlo, není ale žádná hanba nechat si od nás kromě podlahy doporučit i zručného mistra podlaháře. Alespoň vás nebudou bolet záda a kolena. Tloušťka lamel se pohybuje mezi 7-12mm a čím tlustší krytinu si pořídíte, tím méně budou namáhané zámky, proto doporučujeme alespoň 8 mm.

Tato cenově dostupná podlahová krytina se hodí do obýváků, ložnic, chodeb i dětských pokojů. Ve vyšších zátěžových kategoriích se tak často nevyrábí, protože nepatří zrovna mezi nejodolnější podlahy. Stejně tak je laminát náchylný na vlhkost, takže do kuchyně a koupelny není zrovna ideální krytinou. Hrozí totiž nabobtnání a pokroucení nosné desky. Výrobci se ale samozřejmě snaží tyto nedostatky co nejvíce eliminovat, takže na trhu najdete třeba protiskluzovou povrchovou úpravu skvělou do dětských pokojů a chodeb a také úpravu aqua, která podlaze dodává určitou ochranu a odolnost před vlhkostí.

Jaký je další důvod oblíbenosti laminátové plovoucí podlahy, kromě ceny a pokládky? Moderní laminátová podlaha dokáže imitovat vzhled mramoru, korku, kamene i kovu. A to prakticky v jakékoli barvě či vzoru. Nabízí se tak bezpočet možností, jak svůj interiér můžete oživit při rekonstrukci, nebo si uskutečnit při budování domova své představy o stylu až do poslední drobnosti.